✔ odporúča 98% zákazníkov
Váš obľúbený obchod pre zdravie, masáž a rehabilitáciu
INFOLINKA 0950 884 925 | 8:30 - 17:00
0,00 €
0

Zdravoveda

Doprava nad 70€ zadarmo!

Korekcia chrbtice a odstránenie bolestivého syndrómu svalov

Korden (Cordus) je inovatívnou ortopedickou zdravotnou pomôckou, ktorej tvar konštrukcie umožňuje preniknúť do zóny paravertebrálnych svalov a uvoľniť ich
Vertebrogénny myalgický syndróm (VMS) je jednou z najčastejších neurologických príčin dočasnej práceneschopnosti aktívnej časti obyvateľstva. Príčiny tohto syndrómu možu byť rôzne, ale niektoré z nich sú viac typické. Traumatizácia svalov, ktorá vedie k vzniku VMS, je spájaná predovšetkým so svalovým preťažením. 
Veľmi populárnymi spôsobmi na odstránenie myofasciálnych bolestí z dôvodu fyzického a psychoemociálneho preťaženia sú rôzne masáže, no i napriek tomu sa hľadajú nové efektívne spôsoby na odstránenie preťaženia, syndrómov bolesti a na normalizáciu porúch funkčného stavu nervového systému.
Procedúra uvoľnenia chrbtice pomocou zdravotnej pomôcky Korden spočíva v tom, že sa pacientovi v ležiacej polohe podloží pomôcka pod daný segment krčnej, hrudnej a krížovej časti chrbtice, konštrukcia Kordenu priaznivo pôsobí na hlboké paravertebrálne svaly, odstraňuje ich hypertonus a obnovuje funkcie chrbticového segmentu.
U väčšiny pacientov je zaznamenané znormalizovanie spánku, zlepšenie práceschopnosti a podstatné zmenšenie pocitov bolesti.
Účinok Kordenu sa prejavuje ako na segmentálnej, tak i na kĺbovej úrovni, priaznivo pôsobí na oblasti chrbtice súvisiace s energetickými kanálmi, ktoré sú vlastne reflexnými zónami, cez ktoré prebieha regulácia činnosti vnútorných orgánov. Výsledky pôsobenia pomôcky na VMS v súčinnosti s relaxačným pôsobením biotokov na organizmus sa prejavujú zlepšením celkového stavu, zmenšním nepríjemných bolestivých pocitov a znížením úrovne neuro-psychického napätia.