✔ odporúča 98% zákazníkov
Váš obľúbený obchod pre zdravie, masáž a rehabilitáciu
INFOLINKA 0950 884 925 | 8:30 - 17:00
0,00 €
0

Blog

Free Delivery on all orders over €50

Zdravoveda

Korekcia chrbtice a odstránenie bolestivého syndrómu svalov

Corden (Cordus) je inovatívnou ortopedickou zdravotnou pomôckou, ktorej tvar konštrukcie umožňuje preniknúť do zóny paravertebrálnych svalov a uvoľniť ich. Vertebrogénny myalgický syndróm (VMS) je jednou z najčastejších neurologických príčin dočasnej práceneschopnosti aktívnej časti obyvateľstva. Príčiny tohto syndrómu možu byť rôzne, ale niektoré z nich sú...

Vysoký krvný tlak

Vysoký krvný tlak býva typickým civilizačným ochorením. Trpí ním viac ako 20% dospelej populácie, 50% ľudí vo veku nad 50 rokov a až 80% vo veku nad 65 rokov. Od narodenia hodnota krvného tlaku u jedinca narastá a ustáľuje sa vo veku okolo 20 rokov. Avšak v dôsledku viacerých nepriaznivých faktorov má tendenciu stúpať. Faktory môžu byť ovplyvniteľné (nedostatok pohybu, nadváha, stres, fajčenie, alkoholizmus, nadmerné solenie)

Preležaniny

Preležaniny (dekubity) sú špecifickým ochorením, postihujúcim najmä pacientov so zníženou pohyblivosťou a to osoby dlhodobo pripútané na lôžko alebo invalidný vozík. Vhodnou prevenciou je možné zabrániť vzniku preležanín až v 95% prípadov.

Ako zabrániť bolestiam chrbtice?

Fyzické aktivity napomáhajú posilniť a tónovať svaly v chrbte a tak znížiť riziko vzniku bolesti. Vyskúšajte športy, ako je plávanie, pilates alebo jóga, ale vyhnite sa tým, pri ktorých je vývíjaný tlak na chrbticu.